Sinop- İstanbul arası uçuş fiyatları geçen senelerde 150-200tl civarındayken şimdi 600tl başlıyor.

Akaryakıt fiyatlarının ve döviz kurlarının yükselmesi ile birlikte hava yolu taşımacılığında artan maliyetler bilet fiyatlarına yansımaya başlamıştı. Yansıyan bu fiyatlar artık seyahat etmek isteyenleri bir kez daha düşünmeye itiyor.

Yolcu azlığı uçuşların iptal olmasına neden oluyor

Uçuşların azaltıldığı ve yeteri kadar yolcu sayısına ulaşamayan uçuşların iptal edildiği bu günlerde uçak biletleri cep yakıyor. Bu artıştan en çok şehir dışında okuyan öğrenciler etkileniyor. Bu konu hakkında şehir dışında okuyan Eda Keskin ile konuştuk.

“Ailemi ziyaret etmek için birkaç ay bilet parası biriktirmem gerekiyor”

Keskin: “Sınavlardan sonra bir iki haftalığına ailemi ziyaret etmeye gidiyorum. Fakat en son gelen zamlar bütçemi sarsar hale geldi. Bir aylık KYK paramın tamamı ulaşıma gidiyor bu da beni zor durumda bırakıyor. Bu yüzden belli bir kısmını kenara ayırarak birkaç ayda bu parayı toparlamaya çalışıyorum.” dedi.Kurban Bayramı tatili için de “Bilet fiyatlarına baktım fakat bayram arifesinden dolayı artan bilet fiyatlarının üstüne normal zamlarla birlikte çok uç noktalara geldi. Bu 9 günlük tatil için memlekete gitmeyi düşünüyordum fakat pek mümkün değil.” diyen Keskin, ulaşımda öğrenciler için daha makul fiyatlar olmasını istediğini dile getirdi.