Biri plastik atıklarla dolu diğeri ise her an yıkılabilir

İsmetpaşa Mahallesi’ndeki iki katlı müstakil evin bahçesinde bulunan plastik atıklar görenlerin dikkatinden kaçmadı. Uzun zamandır bu halde olduğu bilinen evin neden bu halde olduğu hakkında birçok söylenti dolaşmakta.

Plastik atıklar kötü görüntü oluşturuyor

Mahalleli, bahçedeki plastik atıkların kötü görüntü oluşturduğunu söyleyerek rahatsız olduklarını dile getirdiler. Terk edilmiş eve bazen genç çocukların zararlı madde içmek için geldiğini ve böyle bir durumla karşılaştıklarında polise haber verdiklerini söylerken ev sahibinin bu durumdan haberi olup olmadığı bilmediklerini söylediler. Mahallede dikkat çeken bir diğer ev ise plastiklerle dolu evin birkaç ev yanında bulunan yıkıldı yıkılacak halde olan bina.

Hiçbir önlem alınmamış

Binanın yıkılma aşamasında olduğu tahmin edilirken binanın etrafında hiçbir önlem alınmaması tepkilere yol açtı. Mahalle halkı, güvenlik şeridinin bile çekilmediğini ve oradan geçerken dikkat ettiklerini bazen karşı kaldırımdan yürüdüklerini söylediler. Mahallede oyun oynamaya çıkan çocukların terk edilmiş binaya girmesinden çekinen ebeveynler çocuklarını uyardıklarını söyledi. Vatandaşlar iki ev hakkında belediyenin önlem almasını bekliyorlar.