Netflix’in orijinal içeriği olan Kulüp dizisinin ikinci kısmının yayınlanmasının ardından sosyal medyanın en çok konuşulan konusu haline geldi.

1950’lerin Türkiyesini konu alan dizi yahudilerin bu yıllarda yaşadıklarını Türk medyasında ilk defa objektif bir şekilde yansıtıldı. O yıllarda Türkçeden sonra en çok konuşulan dil olan Ladino diline de yer verilmesi izleyiciler tarafından beğeni topladı. 6-7 Eylül olaylarını işleyen dizinin Türk Yahudiler tarafından da güzel yorumlar aldı. BBC çalışanı Efe Öç Türkiye yahudileriyle konuştu.

Şalom Gazetesi köşe yazarı Selin Kandiyoti “Müthiş bir coşku patlaması yaşadım. Dizi boyunca ne zaman Yahudilikle ile ilgili bir unsur görsem; bu bir şarkı olabilir, dil olabilir, bir aksesuar olabilir, bir dekor olabilir, hepsinde ağladım.” derken Türk Yahudi Toplumu Danışmanı Yaşar Bildirici “Bugün artık dünyada Türk dizileri ve Türk filmleri inanılmaz popüler oldu. Kulüp dizisi de bence dünyada çok iyi iş yapacak. Bir de devamının gelmesi de çok keyifli olacak.” sözlerini kullanarak beğenilerini aktardılar.

Dizi Twitter’ında gündeminde epeyce yer aldı.

Birçok sosyal medya kullanıcısı dizi oyuncularının karakter canlandırmalarından etkilendiklerini dile getirirken dizi karakterleri ise Twitter’da tt oldu.