Sizin için dinleyebileceğiniz eğlenecebileceğiniz, bilgilenebileceğiniz ve gündemden haberdar olabiliceğiniz 10 podcasti sıraladık.

1-Kendine İyi Davran – Beyhan Budak 

Spotify üzerinde 2020 yılının en çok dinlenen podcast ‘Kendine İyi Davran’ oldu. Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın Youtube hesabından paylaştığı videoların ses kayıtları podcast şeklinde Spotify’da, ‘kendini keşfet, motive ol ve yüzleş’ sloganıyla yayınlanıyor.

2- Fularsız Entellik

Spotify 2020 listesinde 5.sırada yer alan Fularsız Entellik listemizde 2.sırada yer verdik. Felsefe ve Bilim üzerinde içerikler üreten Fularsız, akıcı sohbetiyle sizi içine çekmeye devam edecek gibi. 

3- Trend Topic – Nevşin Mengü

Nevşin Mengü’nün her hafta Türkiye ve dünyadaki Trend Topic konularının etraflıca ele aldığı podcastinde gazeteciliğin alternatif medyadaki yerini rahatlıkça görebilirsiniz.

4-Açık Beyin’s Podcast -Sinan Canan 

Sağlık ve kültür kategorisinde yer alan podcast Sinan Canan’ın Youtube üzerindeki videolarını aktardığı ses kayıtlarından oluşmaktadır.

5-Özgür Yorum – Can Dündar

Özgürüz Radyo, Can Dündar’ın 2-3 dakika süren podcastleri gündem hakkında bizlere faydalı içerikler sunmaktadır.

6- Yeni Haller – Özgür Mumcu ve Eray Özer

Özgür Mumcu ve Eray Özer’in toplum ve kültür alanında merak ettiklerini öğrenip, öğrendiklerini paylaştığı podcast.

7- Ünsan Ünlü 

Gazetelerin yazdıkları-yAzamadıkları adı altında her gün aynı başlıkta değerlendirdiği konuların yanı sıra her gün değişen içeriklerden oluşan bir podcast yayınlamaktadır.

8- Acil Çıkış Podcast – Enver Beşer

Enver Beşer’in içeriğini ürettiği ve seslendirdiği sesli dünyasını “Merak eder, sorgular, öğrenir ve paylaşır” sloganıyla bizlere sunduğu podcast.

9- Bu Mu Yani – Zuhat Taşer ve Oğulcan Aydoğmuş

Yirmi yedisinde kurumsal kariyerlerini çöpe atan iki çocukluk arkadaşı, çıktıkları yolculukta tek bir sorunun peşine düşüyorlar: Daha sade ve daha anlamlı bir hayat mümkün mü? 

10- Bunu ben de yaparım – İbrahim Selim

Kent insanının canını sıkan, anksiyetesini artırıp çıldırtmanın eşiğine getiren her konunun masaya yatırılarak atomlarına ayrıldığı bir podcast. İbrahim Selim’in neşeli anlatımıyla gülerek dinleyebileceğiniz güzel bir içerik.